TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ

Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENLERİN RESMİ PAYLAŞIM PLATFORUMU

Giriş yap

Şifremi unuttum

Similar topics
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

En son konular
» ANTALYA/ELMALI İÇİN ELEMAN ALIMI
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER EmptyC.tesi Ara. 06, 2014 12:39 pm tarafından XaLo

» 3 YIL DENEYİMLİ TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER EmptyC.tesi Ara. 06, 2014 12:37 pm tarafından XaLo

» Merhaba Arkadaşlar
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER EmptyC.tesi Ara. 06, 2014 6:58 am tarafından Musa ŞAHBAZ

» tablocu hizmet puanı
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER EmptyCuma Ekim 19, 2012 7:52 pm tarafından kaplan87

» TANIŞMA FASTLI
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER EmptyÇarş. Mart 21, 2012 5:32 am tarafından ilker1980

» En Önemli Mevzu ,Sendika
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER EmptyPerş. Mart 01, 2012 9:26 pm tarafından Tradesman

» Tm İşletme Teknisyeni Alımı İstanbul
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER EmptyPtsi Şub. 06, 2012 10:26 am tarafından yunusemre

» CUMHURBAŞKANINA SORALIM MI???
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER EmptyCuma Ocak 20, 2012 7:49 pm tarafından tkn_0841

» Ttttttttttttttttttttttttttttttttttt
TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER EmptyCuma Ocak 20, 2012 7:42 pm tarafından tkn_0841

Haberler
Hava Durumu
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

[ Bütün listeye bak ]

Sitede bugüne kadar en çok 12 kişi C.tesi Şub. 11, 2017 2:54 pm tarihinde online oldu.

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

TRAFO MERKEZİ İŞLETME TEKNİSYENİ HAKINDA BİLGİLER

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Gökhan

Admin

1_Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerince Çalışma Yeyki Belgesi ( E.K.A.T ) Hangi kuruluşlar tarafından verilir?

Bu belge,34/5KV ve 154 KV olarak Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi. ( T.E.İ.A.Ş. ) tarafından,34/5KV olarak Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi. ( T.E.D.A.Ş. ) tarafından,bu kuruluşların ilgili eğitim merkezlerinde verilmektedir.

2_E.K.A.T belgesini kimler alabilir?

E.K.A.T belgesini;
a- Bir çıraklık eğitim merkezinin elktrik bölümünden (Şimdilerde buraların yeni adı Mesleki Eğitim merkezi olarak anılıyor) ustalık belgesi almış olanlar,
b- Meslek Lisesi Elektrik bölümü Mezunları,
c- Meslek Yüksek Okulu Elektrik/Elektrik-Elektonik bölümü mezunları,
d- Mühendislik fakültelerinin Elektrik/Elektrik Elektronik bölümlerinden mezun olanlar
alabilirdi.
Fakülte mezunlarının bu belgeyi alma zorunluluğu yoktur.

3_E.K.A.T belgesini alabilmek için nekadar ödemeliyim?

34/5 kv'a kadar yemek ve konaklama dahil 2500 tl,yemek ve konaklama hariç 2000 ytl.
154kv için,yemek ve konaklama dahil 3000 tl,yemek ve konaklama hariç 2500 ytl.

4_E.K.A.T belgesini alabilmek için,bireysel başvuru yapılabilirmi?

Evet yapıla bilir fakat,açılan kurslar dönemlik olduğu için öncelik işletmelere aittir.Kontenjan boşluğunda bireysel olarakta eğitim alına bilir.

5_E.K.A.T belgesi alınırken sınavlar nasıl ve şartları nasıldır?

E.K.A.T belgesi alınırken,yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki sınav düzenlenir.
Bu sınavların yazılı olanından,100 üzeinden 70 puan alınmalı ve sözlü sınavda yeterlilik derecesi kesinleşmelidir.Aksi halde egitimden başarısız olup,tekrar sınav hakkı verilmeyecektir.

6_E.K.A.T belgesinin avantajları nelerdir?

E.K.A.T belgesi olmadan,Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde Çalışılamayacağı için bu belge sayesinde bu tarz yerlerde çalışmaya hak kazanılır ve alınan eğitim doğrultusunda bilinçli olarak çalışma sağlanır.

7_E.K.A.T belgesi alındığı tarihten itibaren,kaç yılda bir yenilenir?

E.K.A.T belgesi özel kuruluşlarda çalışanlar için,bir defaya mahsus olmak üzere 5 yıl bitiminden sonra tekrar sınava tabi tutulmadan yenilenir.
Resmi kuruluşlar için yenileme işlemine gerek yoktur
.

https://tablocu.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]